koszyk suma: 0,00 zł
pytania? zadzwoń! (+48) 797 658 352 lub napisz bok@deltextkaniny.pl   
 

Waluty/Currency EUR / PLN

Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Ekoskóra to doskonała alternatywa skóry naturalnej. Podobnie jak ona nadaje się na torby, torebki, obicia mebli i inne dodatki przy tym jest prostsza w obróbce i znacznie tańsza.

Ekoskóra vs skóra

Skóra była wykorzystywana przez człowieka praktycznie od początków rodzaju ludzkiego. Przez tysiąclecia materiał tej jednak przysparzał pewnych problemów. Nawet dziś skóra jest materiałem drogim. Wszystko dlatego, że wymaga ona długiej obróbki, a warunki naturalne i poszczególne cechy jednostkowe sprawiają, że jej płaty nie są idealne i mogą posiadać pewne defekty w postaci blizn czy przebarwień.
Dlatego wraz z rozwojem techniki człowiek szukał materiału, którym mógłby zastąpić skórę. Tak powstała
ekoskóra . Materiał do złudzenia przypominający oryginał, ale łatwo produkowany na metry, w odcieniu, wzorze i gramaturze jaką zażyczy sobie klient. Niskie koszty produkcji w połączeniu z niezawodnością sprawiły zaś, że ekoskóra szybko zaczęła wypierać w wielu na wielu polach oryginał.

Właściwości ekoskóry

Ekoskóra , zwana też niekiedy skajem, to materiał sztuczny. Wykonuje się ją umieszczając na tkaninie poliestrowej warstwę poliuretanu do złudzenia przypominającą fakturą skórę naturalną. Materiał taki wygląda więc z zewnątrz tak samo jak prawdziwa skóra. Wykonanie jednak wpływa na pewne różnice. Po pierwsze w przypadku ekoskóry mamy możliwość zamówienia nawet bardzo dużych płacht materiału o identycznej powierzchni. Po drugie w odróżnieniu od skóry naturalnej, ekoskóra jest dużo bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Sztuczny odpowiednik dobrze znosi promieniowanie słoneczne. Ponadto materiał ten jest również nieprzewiewny, a umieszczenie go na dzianinie sprawia, że można układać go formować łatwiej niż oryginał.

 

Zastosowanie sztucznej skóry

Ekoskórę można z powodzeniem stosować do produkcji:

  • torebek;
  • pasków;
  • portfeli;
  • obić foteli, krzeseł;
  • detali i gadżetów;
  • tapicerki.

Wszędzie tam ekoskóra sprawdzi się równie dobrze do jej naturalny odpowiednik.

Wysoka jakość materiałów ze SprzedajemyTkaniny.pl

W SprzedajemyTkaniny.pl doskonale wiemy jak ważna jest jakość materiałów dla efektu końcowego. Dlatego niezależnie czy szyjesz torebkę, czy tworzysz nowe obicie swojego ulubionego mebla, oferujemy Ci najwyższej jakości ekoskórę . Ponadto każdy materiał dokładnie sprawdzamy przed wysyłką, tak by wykryć ewentualne skazy produkcyjne i byś otrzymał/ła materiał najwyższej jakości.

 

 HURT

 MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

 CZAS I KOSZT DOSTAWY

 BLOG

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony