koszyk suma: 0,00 zł
pytania? zadzwoń! (+48) 797 658 352 lub napisz bok@deltextkaniny.pl   
 

Waluty/Currency EUR / PLN

Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Kolorowanka Drelich bawełniany Tkanina dekoracyjna

Kolorowanka Drelich bawełniany Tkanina dekoracyjna
Kolorowanka Drelich bawełniany Tkanina dekoracyjna

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 14,00 zł
szt

Kolorowanka na białym tle tkanina bawełniana

Kolorowanka na białym tle tkanina bawełniana
Kolorowanka na białym tle tkanina bawełniana

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 11,00 zł
szt

Piękno i prostota wzorów i grafik w połączeniu z naturalnymi, delikatnymi materiałami. Tak w skrócie można opisać tkaniny bawełniane z nadrukiem .

 

Bawełna ubiera nas od tysięcy lat

Bawełna ubiera człowieka żyjącego w ciepłych rejonach naszego globu już od ponad 7 tysięcy lat. Na tyle bowiem datuje się znalezione w meksykańskich jaskiniach, pozostałości tkanin bawełnianych. Niektórzy badacze podają w wątpliwość te teorie i wskazują na wykorzystanie bawełny nawet 12 tysięcy lat temu. Nie zmienia to jednak faktu, iż to miękkie, białe, puchate włókno otaczające nasiono bawełny, na stałe zadomowiło się w przemyśle włókienniczym.

 

Charakterystyka bawełny

Na szerokie zastosowanie tkanin bawełnianych z nadrukiem wpływa szereg czynników związanych z tym materiałem. Pierwszy możemy znaleźć już na polu. Jest to roślina uprawna, która z powodzeniem możemy hodować na dużych obszarach, a przy zbiorze cieszyć się blisko 90% skutecznością obróbki.
Ponadto włókna, z których tworzy się tkaniny bawełniane, posiadają blisko 20% prób absorbcji wilgoci. Oznacza to, że mogą one pochłonąć wilgoć o wartości jednej piątej swojej wagi nie pozostając przy tym wyczuwalnie mokre i nie sprawiając tym samym dyskomfortu podczas noszenia.
Tkanina bawełniana to także wysoka lekkość, oddychalność i przewiewność. Jedyną, niewielką wadą tej tkaniny jest podatność na gięcie. Niemniej współcześnie niewielka ilość elastenu, dodana do splotu skutecznie rozwiązuje ten problem.

Wykorzystanie tkaniny bawełnianej z nadrukiem

Opisane we wcześniejszym akapicie właściwości sprawily, że tkanina bawełniana z nadrukiem należy obecnie do jednych z najbardziej rozpowszechnionych na świecie. Wykonuje się z niej między innymi:

  • koszule;
  • bieliznę;
  • bluzy;
  • spodnie.

Szeroka rodzina tkanin bawełnianych wykorzystywana jest jednak nie tylko w przemyśle odzieżowym. Z bawełny tworzy się również bandaże i środki opatrunkowe czy np. watę.

 

Doskonała jakość wykonania

W SprzedajemyTkaniny.pl zanim wyślemy do klienta zamówienie, tkanina bawełniana z nadrukiem jest dokładnie sprawdzana pod kątem uszkodzeń mechanicznych, czy błędów drukarskich . Dzięki czemu możesz mieć pewność, że gdy odbierzesz przesyłkę będzie ona zawierać materiał najwyższej jakości, z którego stworzysz świetne kreacje.  

 

 

 HURT

 MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

 CZAS I KOSZT DOSTAWY

 BLOG

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony